Czytaj więcej...

Nowa linia Cocoon o zwiększonym bezpieczeństwie i właściwościach ergonomicznych przeznaczona dla kobiet pracujących w trudnych warunkach.

Czytaj więcej...

Zdejmowanie izolacji i cięcie przewodów to zadanie wymagające od fachowca wysokiej precyzji. Tu nie ma miejsca na pomyłkę choćby o milimetr – jeden niewłaściwy ruch, lekkie nacięcie przewodów i cała praca może pójść na marne, zwłaszcza w obliczu montażu lub modernizacji całej sieci elektrycznej. Na szczęście, wprawną rękę doświadczonego elektryka wspomóc mogą narzędzia o wysokiej dokładności. By ograniczyć możliwość popełnienia błędu podczas zadań precyzyjnych, Wiha wprowadziła na rynek automatyczne szczypce do zdejmowania izolacji.

Czytaj więcej...

Potocznie mówi się, że elektryk, podobnie jak saper, myli się tylko raz. Choć w powiedzeniu tym czuć lekką przesadę, to ostrożności nigdy za wiele – zwłaszcza przy pracy z obwodami elektrycznymi. Przysłowiowa pomyłka, w najlepszym wypadku może ograniczyć się do doboru nieodpowiednich lub niewystarczającej jakości narzędzi, w najgorszym – do uszkodzenia instalacji, a nawet uszczerbku na zdrowiu. Czym warto się więc kierować przy zakupie narzędzi VDE?

Czytaj więcej...

Gdyby zapytać fachowca z branży instalacyjnej, elektrycznej, budowlanej czy samochodowej o jeden typ narzędzia ręcznego, bez którego zdecydowanie nie mógłby się obejść, wybór prawdopodobnie padłby na szczypce. Ich pomoc staje się nieoceniona, kiedy potrzebujemy przeciąć, zagiąć, zgnieść, ukształtować lub przytrzymać najróżniejszego rodzaju elementy. Ile czynności, tyle potrzeb, a tym samym produktów oferowanych przez rynek. Ruszając na zakupy, nie musimy jednak mocno „kombinować” – wbrew pozorom wśród szczypiec możemy wyróżnić rozwiązania prawdziwie innowacyjne. Co ciekawego ma do zaoferowania branża?

Czytaj więcej...

Niezbędne przy każdej skrzynce bezpiecznikowej. Wiha prezentuje wkrętaki SoftFinish electric Xeno.

Patronaty medialne