Czytaj więcej...

Jak zanieczyszczenia cięższe od powietrza przepływają między pomieszczeniami przy otwieraniu drzwi? Dotąd nie było to jeszcze dobrze zbadane. Tematem zajęli się naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Zagadnienie nie jest tak błahe, jak się może początkowo wydawać. Badania pomagają zrozumieć, jak skuteczniej chronić sale operacyjne, izolatki czy tzw. clean roomy.

Czytaj więcej...

Jaki klej sprawdzi się przy glazurze, a jaki przy gresie? O czym warto pamiętać, dobierając zaprawę do płyt wielkoformatowych?

Czytaj więcej...

Stropy oddzielające pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych, takich jak piwnice bądź garaże, stanowią dość newralgiczną konstrukcję z punktu widzenia efektywności energetycznej całego budynku. Dlatego też, tak ważne jest wykonanie odpowiedniej izolacji termicznej i akustycznej, która nie tylko poprawi komfort osób przebywających w wyżej położonych pomieszczeniach, ale wpłynie też na ograniczenie strat ciepła. Kwestią kluczową jest dobór odpowiedniego materiału i grubości izolacji, a także poprawne wykonanie konstrukcji.

Czytaj więcej...

O tym, czy fasada budynku została wykonana prawidłowo, możemy przekonać się bardzo szybko. Skutki większości najczęściej spotykanych błędów wykonawczych są widoczne już w kilka tygodni po zakończeniu prac. Podpowiadamy, co poprawić przed oddaniem inwestycji do użytku i dlaczego warto to zrobić.

Czytaj więcej...

Istnieją elementy, bez których nawet najpiękniej zaaranżowanej łazience będzie czegoś brakować. Element na pierwszy rzut oka schodzący na drugi plan, ale w rzeczywistości pełniący ważne funkcje praktyczne i współdecydujący o estetyce i stylu wnętrza. Detal wieńczący całość – fuga. Fugowanie to ostatni etap prac przy renowacji wymarzonego salonu kąpielowego. W ostatnim rozdziale poradnika wraz z ekspertem Sopro podpowiemy, jak poprawnie wypełniać spoiny pomiędzy płytkami, a także jak później dbać o gotowe powierzchnie.

Patronaty medialne