Inicjatorzy powołania Przemysłowo-Handlowego Zrzeszenia Elektrotechniki, nowej organizacji gospodarczej pod roboczą nazwą Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki niniejszym przekazują ZAPROSZENIE na SPOTKANIE INAUGURUJĄCE* powstania nowej organizacji branżowej (zgodnie z ustawą o Izbach Gospodarczych z dnia 30 maja 1989 roku).

kige.plData spotkania: 11 czerwca 2015 roku (czwartek)
Godzina rozpoczęcia spotkania: 12:00
Miejsce spotkania: Hotel GROMAN, Sękocin Stary
www.groman.pl Aleja Krakowska 76 (05-090 Raszyn), k. Warszawy około 3 km od Centrum Handlowego JANKI w kierunku: Radom, Kielce, Kraków

Inicjatorzy: Firmy produkcyjne, dystrybucyjne, wykonawcze
Inicjatorzy (de iure):

 • Andrzej Jurczak, GRODNO, S.A.
 • Beata Jurczak, GOVENA LIGHTING Sp. z o.o.
 • Kamil Sienkiewicz, airRoxy Sp. z o.o.
 • Piotr Chrobak, EcoEnergy Sp. z o.o. Sp. K.
 • Robert Olsztyn, VOLTENO Sp. z o.o.
 • Sławomir Dębowski, ElektroUnion Sp. z o.o.
 • Tomasz Brzeziński, KANLUX S.A.
 • Tomasz Stroiński, ACAR S.A.

Organizacje wspierające nową inicjatywę:
Patronat:

 • Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL
 • Ogólnopolski Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych,

Obserwator: 

 • Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Zarząd Główny (SEP ZG) i Biuro Badawcze ds. Jakości (SEP BBJ)

 

Szanowni Państwo,
W dobie niepotrzebnych, często trudno zrozumiałych podziałów,

 • mamy dzisiaj niepowtarzalną okazję zbudowania szerokiej reprezentacji naszej branży,
 • mamy niepowtarzalną szansę samodzielnego kreowania naszej gospodarczej rzeczywistości,
 • mamy swoistą okazję, dzięki demokratycznie przez nas wybranej reprezentacji, kształtowania branży elektrycznej, wg naszych potrzeb i marzeń, a nie wg recept decydentów różnych szczebli, którzy dostrzegają ją wtedy kiedy muszą rozświetlić swój pokój lub uruchomić samochód… (a tu nagła niespodzianka… – prądu brak).

ŁĄCZYMY PRZEDSIĘBIORCZYCH, DZIAŁAMY WSPÓLNIE, ABY OSIĄGAĆ WIĘCEJ LEPSZEGO JUTRA

Mamy niepowtarzalną szansę zapisania „białych kart”, tym co sami uważamy za istotne i ważne, przy okazji wzorując się na dobrych wzorcach okresu międzywojennego. Już robocza nazwa nowej Organizacji nawiązuje do dobrych sprawdzonych wzorców.

„Izba Przemysłowo-Handlowa” zmieniła się na dzisiejszą, bardziej uniwersalną „Izbę Gospodarczą”, a nazwa „Krajowa” w zakresie pochodzenia kapitału jest bardziej pojemna niż nazwa „Polska”, która ją zawęża do pochodzenia lokalnego. W epoce rosnącego globalizmu kapitał przemieszcza się podobnie (choć zdecydowanie szybciej) jak 100 i więcej lat temu.

Polskie dane statystyczne z 1929 roku podają, że m.in. w Spółkach Akcyjnych obcy kapitał wynosił 33%, w górnictwie prawie 52%, w hutnictwie ponad 65%, w komunikacji i telefonach 30%, w elektrowniach i przedsiębiorstwach gazowniczych oraz wodnych 76%, w przemyśle chemicznym ponad 40%, itd.
Dlatego też, mając wiedzą historyczną i wiedzą o świecie współczesnym, należy mądrze, realizować hasło: „MYSL GLOBALNIE – DZIAŁAJ LOKALNIE”.

Nie wolno rezygnować z naszej tożsamości, a wręcz przeciwnie, w ramach patriotyzmu gospodarczego należy maksymalnie pozyskiwać kapitał zagraniczny dla rozwoju polskiej gospodarki, dla naszej przyszłości i wspólnego dobra. Dlatego też, najpierw połączmy nasze pozorne sprzeczności wynikające z natury ludzkiej, wspólnie rozwiążmy na poziomie krajowym nasze potrzeby egzystencjalne, a później jak kto chce, bawmy się w politykę.

„Patriotyzm gospodarczy musi się stać fundamentem polityki gospodarczej naszego państwa i fundamentem naszych zachowań społecznych, ekonomicznych i konsumenckich. Od charakteru naszych odpowiedzi zależy nasza przyszłość.”.

Inicjatorzy zwracają się o powielenie niniejszego ZAPROSZENIA, następnie o przekazanie go dalej firmom lub osobom działających w szeroko pojętej branży elektrycznej, pragnących realizować swoje cele gospodarcze razem z innymi uczestnikami życia gospodarczego.

Inicjatorzy proszą również o wypełnienie (warunkowe, w celu uzyskania akredytacji), załączonego kwestionariusza i zwrotne odesłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Ostateczną decyzję podejmiecie Państwo na Spotkaniu Inauguracyjnym w dn. 11 czerwca 2015 (czwartek) w Hotelu GROMAN, w Sękocinie Starym (www.groman.pl).

Kolejne Deklaracje poparcia i uczestnictwa w Konwencji, na bieżąco napływają
do Biura KIGE w organizacji.

Należy pamiętać, że nie ma nic bardziej trudnego do zaplanowania, bardziej niepewnego, jeśli chodzi o osiągnięcie sukcesu  oraz bardziej niebezpiecznego w prowadzeniu  niż tworzenie nowego porządku rzeczy. Ten kto inicjuje, natychmiast ma wrogów we wszystkich,  którzy mają korzyści z zachowania starych instytucji”

„Machiavelli 1513”

*Aby wziąć udział w Konwencji należy wcześniej zarejestrować się przez wypełnienie Deklaracji (pobierz), będącej warunkowym udzieleniem poparcia nowej inicjatywy. Decyzja potwierdzenia (lub nie) deklaracji nastąpi dopiero na Konwencji (patrz. Program Spotkania Inauguracyjnego).

Patronaty medialne