Panasonic zaprezentował najnowsze rozwiązanie dla branży klimatyzacyjnej - Climate Smart Cloud. System przeznaczony jest do sterowania, monitorowania i zarządzania urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi w ramach jednej lub kilku instalacji z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Rozwiązanie zostało zaprojektowane zarówno z myślą o budynkach komercyjnych czy biura.

panasonic.plPodczas tegorocznego Mobile World Congress w Barcelonie Panasonic przedstawił Climate Smart Cloud – rozwiązanie wykorzystujące technologie łączności M2M (ang. machine-to-machine) oraz usługi kompatybilne z "Internetem rzeczy" (IoT, ang. Internet of Things). Umożliwia ono sterowanie kilkoma systemami klimatyzacyjnymi z poziomu chmury za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera PC z dostępem do Internetu. Dzięki temu zapewnia optymalizację pracy systemów grzewczo-chłodzących, a co za tym idzie maksymalny czas eksploatacji urządzeń i ograniczenie zużycia energii.

W praktyce Panasonic Climate Smart Cloud pozwala za pomocą jednego przycisku sprawdzić dane odnośnie stanu i czasu pracy urządzeń, przewidzieć ich konserwację, jak również porównać wydajność. Dzięki wykorzystaniu łączności z siecią M2M, LAN lub WiFi, użytkownik ma pełną kontrolę nad systemami grzewczymi i chłodzącymi z dowolnego miejsca. System jest w pełni skalowalny od jednego do wielu obiektów, oferując kilka poziomów dostępu i administrowania. Dzięki temu sprawdzi się w obiektach komercyjnych, bez względu na to ile biur posiada firma, czy też w jak wielu miejscach na świecie znajdują się jej filie. Dodatkowo Panasonic zapewnił pełną ochronę danych zlokalizowanych na serwerze dzięki szyfrowaniu i zabezpieczeniu oprogramowania.

- Nowe rozwiązanie Panasonic Climate Smart Cloud to kolejny krok Panasonic pozwalający naszym klientom w prosty i wygodny sposób zarządzać systemami klimatyzacyjnymi. Dotychczas użytkownicy mogli korzystać z aplikacji IntesisHome, która pozwalała zdalnie monitorować zużycie energii i sterować urządzeniami grzewczo-chłodzącymi w danym budynku. Teraz z nowym systemem Panasonic w chmurze zarządca lub właściciel firmy może z dowolnego miejsca zarządzać kilkoma instalacjami bez względu na ich lokalizacje. To z kolei przekłada się nie tylko na oszczędność czasu i kosztów, ale także zapewnia redukcję zużycia energii oraz maksymalną niezawodność systemów - mówi Tomasz Lenarczyk, Sales & Product Manager w firmie Panasonic.

Rozwiązanie Panasonic Climate Smart Cloud jest dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie ustalanej indywidualnie.

Patronaty medialne