5 października br., podczas Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE 2016, odbędzie się międzynarodowa konferencja „Modernizacja szpitali i placówek medycznych”, podczas której specjaliści z Polski, Luksemburga, Niemiec, Turcji, Anglii, Belgii, Holandii, Austrii, Serbii i Stanów Zjednoczonych będą opowiadać o nowoczesnych rozwiązaniach dla placówek medycznych.

wihe

Tematyka wystąpień przedstawicieli ministerstw zdrowia, stowarzyszeń medycznych, uniwersytetów i firm, będzie dotyczyła wielu ważkich, aktualnych zagadnień, dotyczących problemów polskiej służby zdrowia. Inwestycje i zwiększenie ich wydajności, zarządzanie i rozwój placówek medycznych, wdrażanie rozwiązań architektonicznych oraz technologicznych, inwestycje IT, a także wdrażanie i promocja projektów polityki zdrowotnej – to główne zagadnienia, wokół których będą toczyć się dyskusje. Wśród prelegentów pojawią się przedstawiciele m. in. American College of Surgeons, Health Information Technology Committee, Ministerstwa Zdrowia Serbii, German Medical Technology Association BVMed, World Health Design Magazine z Londynu, Agencji Wsparcia i Promocji Inwestycji Turcji przy Kancelarii Premiera, a także polskich instytucji rządowych.

- Konferencja przegotowana przez organizatora Targów WIHE – firmę Lentewenc Sp. z o.o. (Polska) oraz Society for Promotion of East – West Knowledge Transfer (Niemcy), odbędzie się po raz pierwszy w ramach targów. Program konferencji został dobrany tak, aby spełniał oczekiwania dyrektorów, managerów i osób zarządzających szpitalami i placówkami medycznymi zarówno publicznymi, jak i prywatnymi, a także decyzyjnych w kwestii podejmowanych inwestycji (biznesowych, IT, architektonicznych)oraz przedstawicieli firm – tłumaczy Anna Fałat, Project Manager Targów WIHE 2016 – Wybitni goście z międzynarodowych instytucji i organizacji postanowili wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu, aby podzielić się swoimi wnioskami i doświadczeniami. Szczególnie ważnym aspektem konferencji jest biznesowe podejście zarówno do organizacji samych podmiotów, jak i zarządzania poprzez inwestycje w nowoczesne technologie. Inspirującą prelekcją będzie z pewnością wykład „Szpital przyszłości – współpraca medycyny i zarządzania” poprowadzona przez wykładowcę Katedry Administracji z Uniwersytetu Saarlan w Saarbrucken. Mamy nadzieję, że wszystkie zawarte w programie panele tematyczne będą dla uczestników receptą na sukces – dodaje.

Kontakt do organizatora Targów WIHE 2016:
Anna Fałat
Project Manager
Tel.: +48 22 395 66 97
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronaty medialne