W listopadzie Expo Mazury w Ostródzie wypełniła energia. Nie dość, że odnawialna to jeszcze bardzo pozytywna. Innymi słowy – targi Energy Expo Arena zakończyły się sukcesem!

budownictwomedyczne.plPierwsza edycja targów poświęconych odnawialnym źródłom energii odbyła się w dniach 26 – 27 listopada. Podczas imprezy swoją ofertę zaprezentowało 30 wystawców, wśród których znaleźli się m. in. producenci, dystrybutorzy i firmy consultingowe. Ich stoiska odwiedziło 800 odwiedzających, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie alternatywnych źródeł energii, nawiązać cenne kontakty biznesowe zapewniające rozwojową współpracę.

Targom towarzyszyła konferencja Perspektywy rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce, nad którą nadzór merytoryczny objęła Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej (PIGEOR). Wydarzeniem towarzyszącym była także konferencja Odnawialne Źródła Energii w działalności zakładów ciepłowniczych – zastosowanie nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań a przyszłość branży, skierowana do osób związanych z branżą ciepłowniczą.

Podczas Energy Expo Arena został także kolejny raz przyznany Żagiel Rozwoju – tradycyjnie nagrodzono produkt innowacyjny, który wyznaczył kierunek rozwoju branży. Laureatem wyróżnienia została firma Spirvent za Inwerter Wolta 3 kW.

Mimo, że targi Energy Expo Arena odbyły się dopiero pierwszy raz, zdobyły uzasadnione uznanie profesjonalistów z branży.

Są to pierwsze targi w tym regionie, a mimo to osób odwiedzających jest dosyć sporo – to bardzo dobra prognoza na przyszły rok i na kolejne edycje. Dobrą wróżbą jest także to, że w targach wzięło udział bardzo wielu młodych. Dla nas istotne jest także to, że w Energy Expo Arena uczestniczyli wykonawcy, którzy są na etapie projektowania domów i którym mogliśmy przedstawić naszą ofertę – podsumował udział firmy Ariston Thermo Polska Jarosław Trytek, jej przedstawiciel – Myślę, że tego typu targi w naszej okolicy mają szansę powodzenia. Życzę, aby kolejne edycje były jeszcze lepsze.

Na pewno wrócimy w przyszłym roku. Jest duże zainteresowanie targami, jesteśmy bardzo zadowoleni, że się tu znaleźliśmy, że mogliśmy się wystawić – deklaruje Marcin Mikołajczak, koordynator w firmie piTERN która działa na Polskim rynku od 2003 roku.

Przyjechaliśmy na targi do Ostródy po to, żeby zademonstrować możliwości polskiej fotowoltaiki, jak również by przeprowadzić szkolenia instalatorów i nie tylko. Wydarzenie okazało się być bardzo udane i pomimo tego, że zostało zorganizowane po raz pierwszy, zgromadziło sporo interesujących firm; umożliwiło także nawiązanie wielu interesujących kontaktów. – dodaje Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki

Organizatorzy już dziś zapewniają, że kolejna edycja będzie jeszcze bogatsza w tematykę i zapraszają do Expo Mazury w dniach 24 – 25 listopada 2016.

Patronaty medialne